31 Ekim 2012 Çarşamba

Kurtlar Vadisi Suriye Çekilecek mi?


Türkiye'nin fenomen dizisi Kurtlar Vadisi Pusu'nun senaristleri Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan Kanal 24'te Yiğit Bulut'un sunduğu "Sansürsüz" programına konuk oldu.

Yayınlandığı 10 yıl boyunca milyonları ekranlara kilitleyen Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin bu kamera arkasındaki kahramanları, diziye dair önemli açıklamalarda bulundu.

KURTLAR VADİSİ SURİYE ÇEKİLECEK Mİ?

Yiğit Bulut'un, son günlerde sıkça konuşulan, "Kurtlar Vadisi Suriye filmi çekilecek mi?" sorusuna karşılık Bahadır Özdener şunları söyledi: "Biz düşünüyoruz, çalışıyoruz da Kurtlar Vadisi Suriye eksenli bir şey. Ama söylemek istediğimiz şeyler daha çok meselenin arka planını anlatmak olacak. Bunu da dizide zaman zaman anlatıyoruz. Haricen bir şey anlatmamız bir fikir ya da bir inanç doğrultusunda olursa tabi ki anlatırız. Bizim anlatmaktan çekineceğimiz bir konu yok. Sadece şu anda dizide anlattığımız yeterli geliyor. Ama dizide anlatılmayacak kadar tehlikeli bir şeyler anlatmak istersek hemen filme yöneliriz. Yani sinemayı bir mecra olarak kullanırız."

Cüneyt Aysan ise bu soruya karşılık, "Aynı oyuncuları hem dizide hem de filmde kullanmak çok yorucu. Biraz da onların fikrini almak lazım" cevabını verdi.

"GLADİO YENİ BİR ŞEKİL ALIYOR"

Bahadır Özdener, Gladio ile ilgili olarak, "Bugün gelinen nokta eski Gladio'nun nasıl yeni Gladio şeklini aldığını gösteriyor. Biz eski Gladio'yu öyle ya da böyle tanımlıyorduk. İngiltere, Amerika, Rusya, İsrail, Almanya, Fransa, Türkiye'deki nüfuz çatışmasından vazgeçmediği sürece Gladio yeni bir şekil alacaktır" açıklamasını yaptı. Özdener konuşmasına şöyle devam etti: "Biz 2023 projeksiyonu, 2053 projeksiyonu, 2071 projeksiyonu sunarken dünya da buna çalışıyor. Dünya'nın çeşitli güçleri de buna çalışıyor. "

Yiğit Bulut'un, "Sizin bir tarikatla ilginiz var mı?" sorusuna karşılık Bahadır Özdener, "Raci ve Necati Beylerin büyük babaları Elazığ'da bir misyon sahibi. Dolayısıyla da kendileri de aynı zamanda büyük bir ailenin evlatları. Bu tarikat meselesi aldı başını yürüdü. Halbuki kendi öz kimlikleridir. Yani ailelerinin sahip olduğu bir misyon" açıklamasını yaptı.

VADİ OPERASYONU'NU KİM BAŞLATTI?

"Aslan Bey'e kütüphanede operasyon başlasın diye mesaj gönderen kimdi?" sorusuna karşılık Bahadır Özdener, yeni bölümlerde bunu işlediklerini ve dikkatli seyircilerin bunu yakalayacaklarını belirtti.

NOT: Programın tamamını Kanal 24'ün internet sitesinden izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Zeki Müren Hayatı Kısaca

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı