Güzel Sözler, Aşk Sözleri ve Etkileyici MesajlarEn Güzel Sözler ve Etkileyici Mesajlar


Bazı duyguların dili de, ifade ediş biçimi de oldukça farklıdır. Sizin söylediğinizi karşı taraf mutlaka anlar ama mesele aslında söyleyemediklerinizi anlamasıdır. Çünkü bazı şeyler söze döküldüğünde yetersiz kalabilir, ya da değerini yitirebilir. Birine sadece yorgun olduğunuzu söylediğinde asıl meselenin yorgunluk değil de bir şeye olan kırgınlık olduğunu anlıyorsa bu birçok sevgi sözlerinden, aşk sözlerinden değerlidir. Fakat burada sözcüklere fazla yüklenmemek gerekir. Tam tersine anlatabildiğimiz birçok şeyi şiirleri kullanarak, özlü sözleri kullanarak sevdiğimiz kişiye sevdiğimizi söylemeliyiz.

Sözlerin insanlar üzerinde ki iyileştirici etkisi o kadar kuvvetli ki, sadece güzel sözler dünyadaki her kötü şeyi bitirebilir. İnsan sevdiğine sevdiğini söylemekte cimri davranmamalı. Olur ya, her ilişkide olduğu gibi bir kavgaya tutulmuşsunuz, bağırıp çağırıyorsunuz. Tut sevdiğini kollarından, gözlerini kaçırmadan tam gözlerinin içine bak ve “Çok güzelsin” de. Bu senden hiçbir şey eksiltmez, ama kazandırdıklarını gördüğünde şok olacaksın. O sinirli sevdiğinden eser kalmadığını, yüzünde gülücükler açtığını göreceksin. Bu ilişkide ki her iki taraf için de geçerli. İnsan sevgisinde niye cimri olsun, sevgi paylaşıldıkça artan ve mutlu eden bir şeydir.


Yani demem o ki, çok geç olmadan sevgiline, kardeşlerine, ailene, arkadaşlarına, hatta köpeğine, oyuncaklarına, ayna karşısında ki sana, aklına gelebilecek her kişiye ve her şeye sevdiğini söyle. Onlara etkileyici sözler gönder. Sevmesen bile söyle; insanların yaşadıklarını söylediğini değil, söylediklerini yaşadığını göreceksin.

Yorumlar