8 Nisan 2017 Cumartesi

Hangi Mesleği Tercih Etmeliyim?


Gençken çoğu şeyin farkına varamıyorsunuz. Seçimler biz ölene kadar peşimizi takip ediyor. Bir meslekte uzmanlaştıktan sonra başka sektörlerde çalışmak neredeyse imkansız. Yeni iş kollarında çalışabilmeniz için girişimci olmanız gerekmekte. Fakat günümüz şartlarında borcu olmayan insan yok bir işi bırakayım bir iş kurayım demek çok zor. Sistem sizi bir anda kitliyor ve bir bakmışsınız ömür boyu aynı işte çalışmışsınız.

Seçimleriniz bu kadar değerliyken yapmanız gereken en önemli şey doğru seçimleri yapmaktır. Bu sayede pişmanlıklar yaşamamış olursunuz. Meslek seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizler için sıraladık.

İlgi Alanınızı Belirleyin

Kesinlikle ilgi duyduğunuz bir konuda kendinizi geliştirin ve o mesleği isteyin. Örneğin gazeteci olmak istiyorsunuz fakat ölmek üzere bir meslek olduğunu biliyorsunuz bu durumdan korkmayın çünkü ölmek üzere olan tek şey geleneksel basın. Örneğin haber sitesi kurabilir ya da haber sitelerinde çalışabilirsiniz. Siz sadece gerçekten yapabileceğinize inandığınız işlerin peşinden gidin.

Baskılar Sizi Yıldıramaz

Aile baskılarını bir kenara bırakın onlar sizi yıldırmasın. Çünkü sevmediğiniz işleri yapmak zorunda kaldığınızda o alanda kendinizi geliştirmeniz neredeyse imkansız oluyor ve başarısızlıkla sonuçlanıyor. İdealiniz olan alanlarda uzmanlaşın.

Geleceği Olan Mesleklere Yönelin

Seçtiğiniz mesleklerin geleceği olsun. Gelişime açık bir sektörde çalıştığınızdan emin olun. Bu sayede geleceğinizi güvence altına almış olursunuz. Yapay zekanın gelişimiyle birçok mesleğin yakın bir zamanda yok olacağı tahmin ediliyor. Bu mesleklerden bazıları bu haberde verilmiş.

Bilişim Teknolojilerinde Açık Var

Bilişim teknolojilerinde her alanda açık var yazılımcılık, bilişim uzmanlığı, seo uzmanlığı gibi birçok alanda açık mevcut ve bilişim geleceği parlak bir alandır. Özellikle Seo konusunda son yıllarda talep çok fazla yeni başlayan Seo'cular için tüyolara buradan ulaşabilirsiniz.

En Az Bir Yabancı Dil Şart

Hangi mesleği yaparsanız yapın en az bir yabancı dil bilmeniz gereklidir. Günümüz şartları bunu gerektiriyor. Özellikle az konuşulan diller üzerinde çalışırsanız iş bulma şansınız daha yüksek olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Zeki Müren Hayatı Kısaca

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı