Aşk İçin Her şey Yapılır mı?


Aşk hem kadınların hem de erkeklerin hayatları boyunca aradıkları bir duygudur. Aşk, beraberinde bağlılık, mutluluk, huzur ve özgüven gibi duyguları da beraberinde getirir.

Hayatta yol arkadaşı olacak ve yol boyunca elinizi bırakmayacak hayallerinizdeki ilişkinin karşınıza çıktığını anladığınız an aşka bir adım daha yakınlaşmışsınız demektir.

Aşkı bulduğunuzu anladığınızda ise alışkanlıklarınızı, hayat şartlarınızı iki kişilik düşünmeye başlarsınız. Aşkı bulduğunuzu anladığınızda söz konusu kişi ile bu duygularınızı paylaşmanız kaçınılmaz hale gelmektedir.

Ancak bu sanıldığı kadar da kolay değildir. Peki aşk nasıl anlatılır? Geçmişten bugüne kadar en nadide ve en değerli duygulardan birisi olan aşkı anlatmak için şiirler ve şarkılar yapılmıştır. Ancak gerçek aşkı anlatmak için kelimeler şairin de dediği gibi kifayetsiz kalmaktadır.

Yine de yüreğinizden geçenleri bir nebze olsun dillendirecek ve tasvir edecek birkaç kelimelik şiirler, özlü sözler yahut aforizmalar sizinle aynı duyguları yaşayan kişiler tarafından yazıldığı için duygularınızı betimlemenize yardımcı olacaktır.

Aşk Ve Fedakarlık

Aşk ile ilgili güzel sözler aradığınızda, sevgilinize mesaj çekmek, not bırakmak yahut dizeler ezberlemek için şairlerin şiirlerine göz atabilirsiniz. Aşk kişinin doğrularını, mantığını ve bakış açısını değiştirebilecek kudrete sahiptir.

Bu sebepten ötürü aşk insana her şeyi yaptırabilir. Sevdiğiniz kişi için her şeyi yapabileceğinizi, her şeye rağmen fedakar ve diğerkam olabileceğinizi dizelerle ifade edebilirsiniz.

Aşk ile ilgili Özdemi Asaf, Ataol Behramoğlu, Nazım Hikmet Ran, Atilla İlhan, Ahmet Arif ve daha birçok şair de yıllar önce aşkı dizelere dökmüşler ve bugün de hala dizeleri ile yaşatılmaktadır.

Aşk ile ilgili anlamlı sözler ve şiirler ezberleyerek sevginizi, aşkınızı ve sadakatinizi en iyi şekilde ifade edebilirsiniz. Aşk yaş, tecrübe, mantık gibi kavramların ötesinde çok daha güçlü bir duygudur.

Aşk Duygusunun Uzun Ömürlü Olması Neye Bağlıdır?

Şairler aşkı zaman zaman dünyanın en ümitli ve en güzel duygusu olarak anlatırken öte yandan aşkı tutsaklık ve kırıcı bir şey olarak şiirlerinde anlatmaktadır. Bu konuda şiirlere ve güzel sözlere bakış açınız oldukça önem taşır. Aşkı içinizde yaşamaya yahut bir kişi ile yaşamaya başladıktan sonra bazı hayal kırıkları ve pişmanlıkların da yaşanması oldukça olasıdır.

Bu noktada kendinizi bir aşkın içerisinde bulduğunuzda hayal kırıklığı ve pişmanlık yaşamayı da önceden kabul etmiş sayılırsınız. Ancak her şeye rağmen aşk tüm bu duyguların üstesinden gelebilecek kudrete sahiptir.

Aşk için her şey yapılır mı diye kendinize soru sorduğunuzda eğer bu soruyu yanıtsız bırakıyorsanız ya da bu soruya olumlu yanıtlar verebiliyorsanız aşkı tüm benliğiniz ile yaşıyor olabilirsiniz.

Aşk ile ilgili içten mesajlar yazarak da aşkınız için her şeyi yapabileceğinizi beyan edebilirsiniz. Ancak bu sözleri kalemle değil yüreğiniz ile yazdığınızı hissettirmeniz son derece önemli rol oynar.

Aşk sonu belli olmayan bir yol gibi görünür. Kimi zaman sonunda mutluluk varken kimi zaman da acılar ve ayrılıklar olabilir.

Ancak aşkı yaşadığınız süreç boyunca bunları fazla düşünmek de aşkı uçuruma sürükleyebilir. Anı yaşayarak geleceğe umutla bakmak birlikteliğin daima daha güçlü ilerlemesin, sağlamaktadır.

Aşk ve birlikteliğin evlilik ile taçlanması ve bir ömür boyu mutlu olmanız için karşınızdaki kişiye değer verdiğinizi ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağınızı hissettirmeniz gerekmektedir.


Yorumlar