E-Arşiv nedir?


Kırtasiye giderleri ile yoğun olarak çalışıldığı muhasebe işlemlerinin şimdilerde çok daha kolay yöntemleri oluşturulmuştur. Yani resmi olarak yayınlanan ve gelir idaresi başkanlığınca onaylanan kapsam çerçevesinde elektronik sisteme geçilmesi uygun görülmüştür. Bunlar sonucunda da gerekli olan ve saklanması zorunlu olan faturaların ikinci nüshaları için de E Arşiv sistemi devreye girmektedir. Yani her bakımdan kolaylığın sağlandığını belirterek kaybolma risklerine karşı da önlemler alındığını söylemekteyiz. Muhasebe odalarınızdaki büyük rafların ortadan kalktığını belirterek artık bu durumlarda çalışmanıza gerek kalmadığı bilinmektedir.

Elektronik ortamın yine aynı şekilde elektronik mühür ve elektronik imza eşliğinde yapıldığını belirterek kâğıt faturalardan bir farkının olmadığını da açıklayabiliriz. Kâğıt israfının önüne geçmek ve daha yeşil bir gelecek için yapılan kaliteli bir hizmettir. Alt yapısının uyumlu olması ve hızlı hizmet vermesinden dolayı Digital Planet’i  kullanabilir miyiz? Geçmişe dönük olan evraklarınızın hızlı bir şekilde karşınıza çıkması yönünde de evrak görüntüleme bölümleri bulunmaktadır. Bizlerden destek alarak hatta 7/24 saat boyunca destek hizmetlerimizden faydalanarak sizler de kendi muhasebenizi oluşturabileceksiniz. Fatura kesme adetlerinize göre de çok daha farklı yazılımların devreye gireceğini belirtebiliriz.
İsminden de anlaşılabileceği gibi evrakların belli süreler çerçevesinde saklanması zorunlu olan saklama alanlarına arşiv denildiği için bunların elektronik ortam da oluşturulmasına da E Arşiv Nedir sorusu ile yanıtlayabiliriz. Zamandan tasarruf ederek, kırtasiye masraflarınızdan tasarruf ederek bir de işletmelerinizdeki çalışma alanlarınızdan tasarruf ederek sağlam bir ticaret zemini hazırlayabileceksiniz. Mükellef olarak adına kesilecek olan faturaları elektronik ortamdan almayı kabul eden şirketlerin bu yol kanalı ile daha hızlı faturalara ulaşması sağlanmaktadır. Sizlerde hem adınıza kesilen faturayı talep edebilir ve mükellef olmayan kişilere de bu yolla fatura gönderebilirsiniz. İşlemlerinizin çok daha garantili bir hal alması için yapılan işlemlerinizi görebilecek ve yüklemelerini sağlayabileceksiniz.

Yorumlar