Taksitle Araba Alma Fırsatı


Günümüzde araç almak pek de kolay değil. Araç almak isteyen kişilerin ellerinde ya bunu tek seferde halledebilecekleri bir nakit bulunmalı ya da iyi bir kredi puanına sahip olması gerekmektedir. Yeterli nakit miktarına sahip olmayanlar kredi çekmekte. İyi bir kredi puanına sahip olmayanlar için ise araba almak oldukça zor bir durum olacaktır. 

Taksitle araba almak bankalardan kredi çekerek yapılabilir. Ancak az önce de bahsettiğimiz gibi taksit ile araba alımında kredi puanı ve banka geçmişi göz önüne alınmakta. Bu da zorlu bir süreçtir. Tüm bunlara rağmen artık galeriler ve benzeri araç satan yerden kredi sağlamak oldukça basit. Buralarda çok sayıda araç alım satım işi gerçekleştirilmekte ve bu işlemlerde galeriler banka faizleri gibi araç satmazlar, yalnızca araç satan kişilerin ortamlarında faiz oranları çok yüksektir. 

Fakat bu konu sizlerin galericiler veya çeşitli firmalar ile yaptığınız anlaşmaya bağlıdır. Bunun için öncelikle aracınızı seçmelisiniz, daha sonra ise pazarlık yapmalısınız. Örneğin, elinizde bir miktar nakit var, ancak bankalardan kredi çekemiyorsunuz. Bu durumu ve aylık ödeme tutarınızı aracı alacağınız firmaya belirttiğinizde belirli bir miktarda ön ödeme koşulu ile hayalinizdeki aracınıza sahip olabilirsiniz. Senetle araç almak için güvence vermeniz, araç alacağınız firmalar için oldukça önemlidir. İpotek ve benzeri bir teminatınız olursa istediğiniz aracı satın alma şansınız çok daha yükselecektir. Eğer herhangi bir teminatınız yoksa yalnızca senetle de araç sahibi olmanız mümkün olabilir. Aslında bankadan kredi çekmek, bu firmaların faiz oranlarından çok daha uyguna gelse de kredi için yeterli puana sahip değilseniz bu durum gerçekleşememektedir.  

Galeriler veya farklı araç satan firmalardan araba almak, biraz daha fazla para ödemek zorunda bıraksa da böylesi bir imkanın olması çok sayıda kişiyi araba sahibi yapmıştır. Bankalardan kredi bulma imkanını elde edemeyen birçok kişi, araba sahibi olabilmek için bu koşulları hemen kabul etmek zorunda kalmaktadır. Sizler de hangi ilde yaşıyorsanız internet aracılığıyla ilinizdeki firmalar hakkında araştırma yapabilirsiniz. Böylesi bir imkanı birçok galerici sağlamaktadır. 

Yorumlar