MAHMUT YILDIRIM(YEŞİL) KİMDİR VE YAŞIYOR MU?Mahmut Yıldırım, 1977 yılında Elazığ'daki Etibank Ferro Krom tesislerinde puantör olarak çalışıyordu. Bundan 4 yıl sonra ise devlet içinde farklı bir göreve başlamıştı. Artık gözlerinin renginden aldığı "Yeşil" ismiyle tanınıyordu.

Özellikle de Susurluk kazasından sonra ismi çok daha duyulur oldu. Önceden doğu bölgesinde yaygınken ismi, artık tüm Türkiye'ye yayılmıştı. 

Susurluk soruşturmasında adının sıkça geçmesine rağmen hiç bir zaman yakalanamadı. Dönemin başbakanı Mesut Yılmaz, Yeşil'in öldürüldüğünü açıkladıysa da bu çoğu kişi için inandırıcı olmamıştı. Nitekim bu çoğunluk, haklı da çıkmıştı. Çünkü kısa bir süre sonra İHD Başkanı Akın Birdal'ı vuranların arkasındaki ismin, Yeşil olduğu yönünde güçlü kanaatler mevcuttu.

Susurluk raporunda Yeşil'in önemli bir yer tuttuğunu belirtmiştik.Tam 12 sayfa Yeşil'le ilgiliydi. Bir dönem JİTEM'de, bir dönemde MİT'te görev yaptığı anlaşıldı. JİTEM komutanı Ahmet Cem Ersever'in öldürülmesinde de Yeşil'in parmağı olduğu düşünülüyor.

Apo'ya, Suriye'de suikast düzenleyecek ekibin başında olduğu yönünde de güçlü deliller mevcut.

Sabancı suikasti sanıklarından DHKP/C'li Mustafa Duyar'ın Şam Büyükelçiliği'nden Türkiye'ye getirilmesinde rol aldığı da söyleniyor.

Uzun süredir konuşulan bir isim. Hakkında birçok iddia ortaya atılmakta. Bugün merak edilen soru ise:"Yeşil yaşıyor mu?Çoğunluğun bu konudaki görüşü: "Yaşıyor..."

Yorumlar

 1. bence hala yaşıyor

  YanıtlaSil
 2. sahsen cok taritismaya acik bir konu yasayip yasamadigi cok tartisilir ama madem cok merak ediyoruz bi anket yapip ankete katilan herkezin fikrini alsak daha cok mantikli olmazmi ?

  YanıtlaSil
 3. muhammed emin tekin21 Ekim 2012 12:01

  muhammed emin tekin 25/05/1996
  bence şu anda hala yaşıyor ve devletde kimlik ve yüz değişimi yaparak üst bir sevyede kişi olduğunu düşünüyorum ve bu kişiyide devlet koruyor yani devlet derken parti olarak değil derin devlet koruyor...
  irtibat için/tel/05439109335/

  YanıtlaSil
 4. Ateş Olmayan Yerden Duman Çıkmaz...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Platon'un Kısaca Hayatı

Mehmet Akif Ersoy'un Kısaca Hayatı

Mimar Sinan'ın hayatı (Kısa-özet bilgi)