Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Kısaca Hayatı


Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde Adana'da doğdu. 1997 yılında babasının geçirdiği rahatsızlıktan dolayı ailecek İstanbul'a taşındılar. Babası Yugoslavya kökenli, annesi ise Edirnelidir. Öğrenimini Özel Çağ Lisesi'nde ve Kalamış Lisesi'nde yaptı. Ortaokul ve lise yıllarında basketbola yönelen Tatlıtuğ, profesyonel olarak da basketbol oynadı. Ülkerspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de forma giydi. Fakat antrenman sırasında sakatlanmasından dolayı basketbolu bırakmak zorunda kaldı.

Basketbolu bırakmasının ardından annesinin de teşviki ile mankenliğe yöneldi. 2002 Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçilen Tatlıtuğ, aynı yıl katıldığı Best Model of the World yarışmasında da birinci seçildi. Fransa'da bir mankenlik ajansı ile çalıştı ve 1 sene Paris'te kaldı.

İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında "Gümüş" dizisi ile yaşadı. Ardından "Menekşe ile Halil" dizisinde oynadı. 2008 yılında "Aşk-ı Memnu" dizisinde Behlül karakterini canlandırdı. Bu rolü ile Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandı. 2011 yılında başlayan "Kuzey Güney" dizisinde Kuzey karakterini canlandırdı.

Kıvanç Tatlıtuğ, 2014 yılında başlayan "Kurt Seyit ve Şura" dizisinde ise Kurt Seyit karakterini canlandırmaktadır.

Kıvanç Tatlıtuğ'un Oynadığı Filmler ve Diziler

Amerikalılar Karadeniz'de 2
Kelebeğin Rüyası
Gümüş
Acemi Cadı
Menekşe ile Halil
Aşk-ı Memnu
Kuzey Güney
Kurt Seyit ve Şura

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mehmet Akif Ersoy'un Kısaca Hayatı

Mimar Sinan'ın hayatı (Kısa-özet bilgi)

Platon'un Kısaca Hayatı